+48 602 383 210

Proktologia – (choroby odbytu i odbytnicy) leczenie zachowawcze i zabiegi w ramach chirurgii jednego dnia

Leczenie chorób odbytu i odbytnicy – praktyka lekarska kliniki NOW-MED

Działalność NOW-MED to m.in. diagnostyka nowotworowa oraz opieka nad pacjentami zmagającymi się z żylakami nóg, jednak obszarem działalności z myślą, o którym powstała nasza klinika, jest diagnostyka i leczenie chorób odbytu i odbytnicy.

 

W ramach proktologii diagnostycznej wykonywane są następujące badania:

  • diagnostyka chorób odbytu i odbytnicy,
  • diagnostyka torbieli włosowatej.

 

W ramach chirurgii proktologicznej wykonywane jest m.in. leczenie poniżej wskazanych schorzeń.

  • szczelina odbytu – płytkie, wąskie (linijne wręcz) pęknięcie w błonie śluzowej kanału odbytu bądź owrzodzenie błony śluzowej wyścielającej końcowy jego odcinek (poniżej linii grzebieniastej), powstałe między innymi np. w wyniku uszkodzenia mechanicznego lub pęknięcia końcowego odcinka kanału odbytu,
  • choroba hemoroidalna- stan patologiczny hemoroidów (zlokalizowanych w kanale odbytu struktur ułatwiających kontrolę oddawania stolca) występujący, gdy są one nabrzmiałe lub objęte stanem zapalnym. Najczęstsza dolegliwość u osób po 50. roku życia odczuwana przez 50% populacji.
  • przetoka odbytu – choroba zapalna, która polega na wytworzeniu się kanału między odbytem a skórą okolicy odbytu,
  • wycięcie fałdów skórnych odbytu.

 

Choroba hemoroidalna oraz schorzenia proktologiczne, takie jak szczelina odbytu czy przetoka odbytu ze względu na atakowany przez te choroby obszar ciała, zawsze sprawiają szczególny dyskomfort pacjentom. Zabieg chirurgiczny przeprowadzany w celu ich leczenia, dotychczas związany był z pobytem w szpitalu, dużym dyskomfortem i bólem utrzymującym się wiele tygodni. Rozwój dostępnych w NOW-MED mało inwazyjnych technik chirurgicznych połączony z wprowadzeniem nowoczesnego sprzętu pozwalają na pozbycie się choroby bez tych wszystkich przykrości. Klinika NOW-MED wykonuje zabiegi w ramach tzw. chirurgii jednego dnia–  oznacza to, że nie posiadamy łóżek, rzadko stosujemy znieczulenie ogólne, a nasz pacjent po skończonym zabiegu będzie mógł wypoczywać w domowych warunkach.

Przykładem zastosowania chirurgii jednego dnia w leczeniu chorób odbytu jest leczenie metodą Barrona. Metoda polega na założeniu 3 do 4 lub więcej pierścieni na podstawy hemoroidów. Zabieg trwa około 20 minut. Wyniki takiego leczenia są podobne do wyników leczenia operacyjnego, ale powikłania prawie nie występują. Pacjent po zabiegu idzie do domu i powraca niemal bezpośrednio do swoich obowiązków. Skuteczność metody szacowana jest na około 90%.

Zmagasz się z hemoroidami lub inną chorobą odbytu, ale boisz się długiej hospitalizacji po zabiegu? Dzięki metodom leczenia stosowanym w klinice NOW-MED jeszcze tego samego dnia będziesz mógł pracować i wypoczywać bez bólu.  By zapytać o więcej szczegółów związanych z przeprowadzanymi zabiegami lub umówić się na wizytę, zadzwoń do nas lub odwiedź jeden z naszych gabinetów konsultacyjnych osobiście.

proktologia

Gabinety konsultacyjne

Rejestracja telefoniczna 602 383 210

BYDGOSZCZ

CHOJNICE

INOWROCŁAW

TUCHOLA

Powrót