+48 602 383 210

KRIOCHIRURGIA LARYNGOLOGICZNA

Kriochirurgiczne leczenie schorzeń laryngologicznych – NOW-MED w  Inowrocławiu

Posiadająca swoje gabinety konsultacyjne w Inowrocławiu, Bydgoszczy, Tucholi i Chojnicach klinika NOW-MED zajmuje się leczeniem chorób odbytu, żylaków nóg i zmian dermatologicznych za pomocą kriochirurgii oraz z wykorzystaniem innych metod leczenia.  W ramach prowadzonej praktyki lekarskiej NOW-MED wykonuje także kriochirurgię przerośniętych migdałków podniebiennych (tonsillodestrukcja).

Skutkiem przerostu migdałków podniebiennych są,  m.in. bezdech senny spowodowany zaburzeniem drożności dróg oddechowych, zaburzenie mowy oraz problemy z połykaniem. Inne wskazania do zabiegu to: powracające infekcje uszu i dróg oddechowych, wady zgryzu, wysiękowe zapalenie uszu z niedosłuchem, częste anginy, zapalenie tęczówki i mięśnia sercowego.

Kriochirurgiczne leczenie przerośniętych migdałków polega na wymrożeniu zbędnej tkanki, co skutkuje redukcją masy migdałków, spłyceniem krypt migdałkowych oraz oczyszczeniem z zalegającego detrytu. Odpowiednio dobrana dawka mrożenia stymuluje odporność i pobudza migdałki do pracy. Jedna lub dwie sesje kriochirurgiczne wystarczą,  by znacznie zredukować rozmiar migdałków. Zaletą tego zabiegu jest to, że jest on bezpieczny i nie powoduje krwawienia.

Leczenie kriochirurgiczne migdałków podniebiennych, pomimo wielu możliwych zastosowań, jest wykorzystywane w niewielu ośrodkach w Polsce, w tym w klinice NOW-MED. W przypadku, gdy występuje u Ciebie któryś z powyżej opisanych objawów mogących być wskazaniem do leczenia przerośniętych migdałków, zapisz się na konsultację – telefonicznie lub osobiście.

Gabinety konsultacyjne

Rejestracja telefoniczna 602 383 210

BYDGOSZCZ

CHOJNICE

INOWROCŁAW

TUCHOLA

Powrót