+48 602 383 210

KRIOCHIRURGIA

Kriochirurgiczne leczenie zmian nowotworowych i chorób odbytu – NOW-MED

Kriochirurgia jest metodą leczenia, która polega na miejscowym, kontrolowanym przez lekarza, niszczeniu przerośniętych lub chorych tkanek przy pomocy niskiej temperatury. Jej źródłem zwykle jest ciekły azot, który po zaaplikowaniu schładza tkankę i wskutek pobrania ciepła od ciała pacjenta ulega parowaniu. Niezamrożony obszar zdrowej tkanki jest chroniony wałem leukocytarnym przeciwdziałającym zakażeniu. Kriochirurgię można określić mianem metody bezkrwawej, niska temperatura bowiem niejako blokuje drobne naczynia tętnicze i żylne, umożliwiając oddzielenie tkanki wymrożonej, głównie zmienionej chorobowo, od tkanki zdrowej – praktycznie bez krwawień. Klinika NOW-MED z pomocą kriochirurgii leczy choroby odbytu, schorzenia laryngologiczne oraz nowotworowe zmiany skórne.

Zastosowanie kriochirurgii w medycynie:

 • proktologia,
 • dermatologia,
 • proktologia,
 • flebologia,
 • onkologia,
 • ginekologia,
 • urologia,
 • laryngologia,
 • torakochirurgia,
 • okulistyka,

Działalność kliniki NOW-MED obejmuje wykonywanie zabiegów kriochirurgicznych leczących takie choroby jak nowotwory, żylaki nóg, a także przetoka odbytu, szczelina odbytu i hemoroidy. Wiele z tych schorzeń można wyleczyć za pomocą rozwiązania zwanego chirurgią jednego dnia, czyli systemu leczenia chirurgicznego obejmującego odpowiednie procedury lecznicze w znieczuleniu ogólnym i miejscowym, niewymagające hospitalizacji.

W przypadku zainteresowania leczeniem w naszej klinice prosimy o umówienie się na pierwszą wizytę telefonicznie lub zarejestrowanie się w naszym gabinecie konsultacyjnym w jednym z czterech miast – Inowrocławiu, Chojnicach, Tucholi lub Bydgoszczy.

ZASTOSOWANIE TECHNIK KRIOCHIRURGICZNYCH W CHIRURGII JEDNEGO DNIA
Chirurgia jednego dnia – system leczenia chirurgicznego obejmujący odpowiednie procedury lecznicze w znieczuleniu ogólnym i miejscowym nie wymagające hospitalizacji.
CHIRURGIA JEDNEGO DNIA (historia)

  • 1909 – NICOLLI z Glasgow przedstawił wyniki leczenia dzieci w ramach chirurgii jednego dnia
  • 1989 – BEWAN (Wielka Brytania) przeanalizował przydatność oddziałów chirurgicznych do tego typu leczenia
  • 1990 – Komisja Rządowa w Wielkiej Brytanii wprowadziła 20 procedur chirurgicznych do zastosowania w ramach chirurgii jednego dnia
  • 1990 – powstaje BRYTYJSKIE STOWARZYSZENIE CHIRURGII JEDNEGO DNIA
  • 1992 – BRYTYJSKIE KRÓLEWSKIE TOWARZYSTWO CHIRURGÓW opracowało wytyczne leczenia w ramach chirurgii jednego dnia

Rozwój chirurgii jednego dnia wspomaga ZJAZD CHIRURGII AMBULATORYJNEJ organizowany co 2 lata w Brukseli…Więcej…

KRIOCHIRURGIA. MROZIMY, ABY LECZYĆ
Z dr. hab. n. med. Andrzejem Nowickim, chirurgiem onkologiem, kriochirurgiem, kierownikiem Zakładu Pielęgniarstwa Onkologicznego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz właścicielem ISPL NOW-MED w Bydgoszczy rozmawia Piotr Paweł Karbowniczek.
W wielu listach do Pana, oprócz pytań dotyczących ich aktualnego stanu zdrowia, Internauci proszą m.in. o wyjaśnienie metod, technik i pojęć chirurgicznych, z którymi (sami lub ich bliscy) zetknęli się bądź zetknąć się mają w związku z chorobą. Porozmawiajmy o kriochirurgii – cóż to takiego?
Kriochirurgia jest metodą leczenia chirurgicznego polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie w niskiej temperaturze. Można ją określić mianem metody bezkrwawej, niska temperatura bowiem niejako blokuje drobne naczynia tętnicze i żylne, umożliwiając oddzielenie tkanki wymrożonej, głównie zmienionej chorobowo, od tkanki zdrowej praktycznie bez krwawień… Więcej…

Gabinety konsultacyjne

Rejestracja telefoniczna 602 383 210

BYDGOSZCZ

CHOJNICE

INOWROCŁAW

TUCHOLA

Powrót