+48 602 383 210

Choroba hemoroidalna

Choroba hemoroidalna jest najczęstszą dolegliwością po 50. roku życia. Odczuwa tą dolegliwość 50% populacji. Hemoroidy zlokalizowane są w kanale odbytu.
Najczęściej właśnie hemoroidy są przyczyną dużego dyskomfortu. Po dłuższym lub krótszym okresie przykrych dolegliwości pacjenci zgłaszają się do lekarza. Po nieskutecznym leczeniu zachowawczym i po konsultacji chirurgicznej zalecana jest operacja jako najlepsza metoda leczenia. Zabieg jednak związany jest z pobytem w szpitalu, dużym dyskomfortem i bólem utrzymującym się niekiedy wiele tygodni. Wiedząc o tym, pacjenci pytają, jak można uniknąć tych niemiłych doznań. Czy istnieje inna metoda skutecznego leczenia bez przeżyć, stresów, a przede wszystkim bez bólu? Rozwój mało inwazyjnych technik chirurgicznych połączone z wprowadzeniem nowoczesnego sprzętu pozwalają na pozbycie się choroby bez tych wszystkich przykrości.

Zabiegi proktologiczne (proktologia – nauka o chorobach odbytu i odbytnicy), ale i również zabiegi mało inwazyjne (kriochirurgia, obliteracja) z zakresu leczenia żylaków kończyn dolnych wykonujemy w firmie „Now-Med.”
Nie posiadamy łóżek, rzadko stosujemy znieczulenie ogólne, wykonujemy zabiegi w ramach tzw. chirurgii jednego dnia. W ten sposób można leczyć różne choroby stosunkowo tanio, bezboleśnie i szybko.
Na przykład w leczeniu hemoroidów stosujemy leczenie metodą Barrona. Metoda polega na założeniu 3 do 4 lub więcej pierścieni na podstawy hemoroidów. Zabieg trwa około 20 minut. Wyniki takiego leczenia są podobne do wyników leczenia operacyjnego, ale powikłania prawie nie występują. Pacjent po zabiegu idzie do domu i powraca niemal bezpośrednio do swoich obowiązków. Może nadal pracować lub wypoczywać bez bólu i stresu związanego z pobytem w szpitalu. Skuteczność metody opisywana jest na około 90%.
Informację na temat metod leczenia przedstawionych w artykule można uzyskać codziennie pod numerem telefonu 602 383 210

choroba hemoroidalna
Powrót